Autyzm

Autyzm u dorosłych

Autyzm u dorosłych

Pierwsze objawy autyzmu są zazwyczaj obserwowane w ciągu pierwszych lat życia dziecka. Wówczas jest to autyzm dziecięcy. Niekiedy typowe dolegliwości pojawiają się w wieku przedszkolnym lub szkolnym. W takim przypadku jest to autyzm atypowy. Dorośli również borykają się z zaburzeniami autystycznymi. U każdego objawiają się w inny sposób. Niemal wszystkie autystyczne osoby mają trudności w relacjach interpersonalnych, uczeniu się czy nawet rozumieniu rzeczywistego świata.

szybko zdiagnozowana żółtaczka cholestatyczna jest łatwa do wyleczenia łagodna żółtaczka u miesięcznego dziecka nie wymaga leczenia Czytaj dalej

Przyczyny autyzmu dziecięcego

Przyczyny autyzmu dziecięcego

Autyzm to jedno z częstszych zaburzeń rozwojowych wieku dziecięcego. Zakłada się, że do jego powstania przyczyniają się zarówno czynniki biologiczne, jak i psychologiczne. Wśród tych pierwszych można wyróżnić nieprawidłowości w mózgu, które powstają na skutek czynników teratogennych. Niekiedy dochodzi do niedotlenienia, które powoduje różne ubytki w mózgu oraz negatywnie wpływa m.in. na mowę czy cechy osobowościowe.

Czytaj dalej