ADHD

ADHD u dorosłych

ADHD u dorosłych

Wiele osób uważa, że ADHD jest chorobą typową dla dzieci. Tymczasem część dorosłych również cierpi na tą przypadłość. Ze względu na specyfikę tej choroby, może być ona mylona z zaburzeniami depresyjnymi.

Objawy ADHD u dorosłych są różne, uzależnione od konkretnego przypadku. Zazwyczaj pojawiają się problemy z koncentracją, brak skupienia na nużących dla danej osoby zadaniach lub czynnościach.

Czytaj dalej

ADHD u dzieci

ADHD u dzieci

ADHD pojawia się najczęściej u dzieci w okresie wczesnoszkolnym. Choroba jest też znana pod nazwą zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi. Zazwyczaj typowe objawy tej choroby z czasem zanikają lub są znacznie mniej zintensyfikowane.

Zaobserwowano, że ADHD może się rozwinąć na skutek uwarunkowań genetycznych. Wpływ ma także mniejsza aktywność dopaminy w korze mózgu. Zasadniczo w przebiegu tej choroby powstają zachwiania równowagi pomiędzy dwoma układami: dopaminergicznym a noradrenergicznym.

To właśnie żółtaczka fizjologiczna wywołuje objawy w postaci żółtej skóry nasilająca się żółtaczka związana z karmieniem piersią to powód by odwiedzić lekarza Czytaj dalej