ADHD u dorosłych

ADHD u dorosłych

Wiele osób uważa, że ADHD jest chorobą typową dla dzieci. Tymczasem część dorosłych również cierpi na tą przypadłość. Ze względu na specyfikę tej choroby, może być ona mylona z zaburzeniami depresyjnymi.

Objawy ADHD u dorosłych są różne, uzależnione od konkretnego przypadku. Zazwyczaj pojawiają się problemy z koncentracją, brak skupienia na nużących dla danej osoby zadaniach lub czynnościach. Takie osoby często podejmują się wykonania kilku czynności jednocześnie, jednak zazwyczaj mają trudności w zakończeniu ich. Dorośli z ADHD cechują się gorszymi zdolnościami organizacyjnymi. Mogą także zapominać o wielu zadaniach, które mieli zrobić. Często są także postrzegane, jako osoby porywcze, agresywne oraz nadpobudliwe. Zazwyczaj mają również słabą odporność na stres.

Typowe dolegliwości i objawy związane z ADHD mogą powodować wiele trudności zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym chorego. Nieleczone ADHD przyczynia się do rozwoju innych, poważnych powikłań, takich jak depresja czy różnego rodzaju uzależnienia. Z tego powodu, warto wcześnie rozpoznać chorobę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

kupiłem lek Cervarix i jestem bardzo z niego zadowolony

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *